Electric Daisy Carnival 2012

Friday

Saturday

Sunday

Kineticfield

Cosmicmeadow

Circuitgrounds

Neongarden

Basspod

Q-dancestage

Discoverystage

Wide Awake Art Car

Fedde le Grand

Bassjackers

Alesso

Kaskade

Afrojack

Sebastian Ingrosso

Knife Party

Hardwell

will.i.am

Michael Woods

Sunnery James & Ryan Marciano

Erick Morillo

Steve Angello

Benny Benassi

Thomas Gold

AN21 and Max Vangeli

Junior Sanchez with CeCe Peniston

Tim Mason

Super8 & Tab

Gareth Emery

Above & Beyond

Mat Zo

Gabriel & Dresden

Norin & Rad

Jaytech

Andrew Bayer

Matt Lange

Dimitri Vegas and Like Mike

Sidney Samson

Steve Aoki and Afrojack

R3hab

Excision

Borgore

Datsik

Joachim Garraud

NERVO

Little Boots

Kill The Noise

Modestep

AutoErotique

Adventure Club

High Contrast

Zomboy

Funtcase

Dieselboy vs. Bare

Figure

Crizzly

Mt Eden

Paper Diamond

Circuit

Evil Activities

Ran-D

Coone

Noisecontrollers

Isaac

JDX

Darksiderz

Caffeine

RJ Van Xetten

Fabian Campos

Bobby Burns

James Egbert

Posso

No Body

Virtu

DSKOTEK

Crunch Theory

Rankin

Benzona

Bixel Boys

Timbre

Urulu

Kineticfield

Cosmicmeadow

Circuitgrounds

Neongarden

Basspod

Q-dancestage

Discoverystage

Wide Awake Art Car

Blue Man Group and Steve Aoki

Tiësto

AVICII

Calvin Harris

Bassnectar

Martin Solveig

Nicky Romero

Sander van Doorn

Manufactured Superstars

Chris Lake

Damien Le Roy

Paco Osuna

Loco Dice

Richie Hawtin

Dubfire

Gaiser

Magda

Josh Wink

Seth Troxler

Visionquest

W&W

Cosmic Gate feat. Emma Hewitt

Armin van Buuren

Markus Schulz

Rank 1

Jochen Miller

Kyau & Albert

Eco

Harvard Bass

Jack Beats

MSTRKRFT

Felix Cartal

Tommy Trash

Feed Me

Digitalism

Andy C: Alive

Angger Dimas

Davey Dave

Koan Sound

Shy FX

Doctor P

Special Guest

Zeds Dead

Rusko

Downlink

Emalkay

Borgore

Dodge & Fuski

Deco

Endymion

Zatox

Wildstylez

Technoboy

Headhunterz

Lady Faith

Max Enforcer

Stana

LIFT

Mitchell Claxton

Gladiator

Paris & Simo

Shermanology

Felix Kröcher

Michael Badal

Joman

Handsom Dodger

Cromie

Ruff Hauser

Steffi Graf

Prince Club

Kedd Cook

C-Town

James Del Barco

Kineticfield

Cosmicmeadow

Circuitgrounds

Neongarden

Basspod

Q-dancestage

Discoverystage

Wide Awake Art Car

Funkagenda

Dada Life

Porter Robinson

Armin van Buuren

David Guetta

Pretty Lights

Dirty South

Chuckie

Sunnery James & Ryan Marciano

CAZZETTE

Arty

Morgan Page

Danny Tenaglia

Carl Cox

John Digweed

Umek

Green Velvet

Nicole Moudaber

Joris Voorn and Nic Fancuilli

Dennis Ferrer

Guy Gerber

Aly and Fila

Ferry Corsten

Dash Berlin

ATB

Tritonal

BT

Kristina Sky

Flux Pavilion

Bingo Players

Laidback Luke

Sandro Silva

Chase and Status

Major Lazer

Oliver Twizt

The M Machine

PeaceTreaty

Hype

Cookie Monsta

Camo and Krooked

Noisia

Dirtyphonics

Delta Heavy

Loadstar

Ed Rush & Optical

Wilkinson

Fury

Neophyte

The Prophet

Frontliner

S-Factor

Brennan Heart

D-Block & S-te-Fan

Zany

A*S*Y*S*

Von Don

David Hiller

Singularity

Quintino

Tangle & Mateusz

Josh Evans

Bunny of RITM

Black 22's

Funk the Fresh

Burn Unit

Bones

Shae B

Steve Huerta

Print options
Share this planner on:
Selection:
Automatic selection
Last.fm   (Top 250)
BBC Radio stations   (Top 1000)
Time period:
Genre tags
One or more tags, separated by commas.

The accuracy of this planner is Unknown.

A*S*Y*S*
Above & Beyond
Adventure Club
Afrojack
Alesso
Aly and Fila
AN21 and Max Vangeli
Andrew Bayer
Andy C: Alive
Angger Dimas
Armin van Buuren
Arty
ATB
AutoErotique
AVICII
Bassjackers
Bassnectar
Benny Benassi
Benzona
Bingo Players
Bixel Boys
Black 22's
Blue Man Group and Steve Aoki
Bobby Burns
Bones
Borgore
Brennan Heart
BT
Bunny of RITM
Burn Unit
C-Town
Caffeine
Calvin Harris
Camo and Krooked
Carl Cox
CAZZETTE
Chase and Status
Chris Lake
Chuckie
Circuit
Cookie Monsta
Coone
Cosmic Gate feat. Emma Hewitt
Crizzly
Cromie
Crunch Theory
D-Block & S-te-Fan
Dada Life
Damien Le Roy
Danny Tenaglia
Darksiderz
Dash Berlin
Datsik
Davey Dave
David Guetta
David Hiller
Deco
Delta Heavy
Dennis Ferrer
Dieselboy vs. Bare
Digitalism
Dimitri Vegas and Like Mike
Dirtyphonics
Dirty South
Doctor P
Dodge & Fuski
Downlink
DSKOTEK
Dubfire
Eco
Ed Rush & Optical
Emalkay
Endymion
Erick Morillo
Evil Activities
Excision
Fabian Campos
Fedde le Grand
Feed Me
Felix Cartal
Felix Kröcher
Ferry Corsten
Figure
Flux Pavilion
Frontliner
Funkagenda
Funk the Fresh
Funtcase
Fury
Gabriel & Dresden
Gaiser
Gareth Emery
Gladiator
Green Velvet
Guy Gerber
Handsom Dodger
Hardwell
Harvard Bass
Headhunterz
High Contrast
Hype
Isaac
Jack Beats
James Del Barco
James Egbert
Jaytech
JDX
Joachim Garraud
Jochen Miller
John Digweed
Joman
Joris Voorn and Nic Fancuilli
Josh Evans
Josh Wink
Junior Sanchez with CeCe Peniston
Kaskade
Kedd Cook
Kill The Noise
Knife Party
Koan Sound
Kristina Sky
Kyau & Albert
Lady Faith
Laidback Luke
LIFT
Little Boots
Loadstar
Loco Dice
Magda
Major Lazer
Manufactured Superstars
Markus Schulz
Martin Solveig
Matt Lange
Mat Zo
Max Enforcer
Michael Badal
Michael Woods
Mitchell Claxton
Modestep
Morgan Page
MSTRKRFT
Mt Eden
Neophyte
NERVO
Nicky Romero
Nicole Moudaber
No Body
Noisecontrollers
Noisia
Norin & Rad
Oliver Twizt
Paco Osuna
Paper Diamond
Paris & Simo
PeaceTreaty
Porter Robinson
Posso
Pretty Lights
Prince Club
Quintino
R3hab
Ran-D
Rank 1
Rankin
Richie Hawtin
RJ Van Xetten
Ruff Hauser
Rusko
S-Factor
Sander van Doorn
Sandro Silva
Sebastian Ingrosso
Seth Troxler
Shae B
Shermanology
Shy FX
Sidney Samson
Singularity
Special Guest
Stana
Steffi Graf
Steve Angello
Steve Aoki and Afrojack
Steve Huerta
Sunnery James & Ryan Marciano
Super8 & Tab
Tangle & Mateusz
Technoboy
The M Machine
The Prophet
Thomas Gold
Timbre
Tim Mason
Tiësto
Tommy Trash
Tritonal
Umek
Urulu
Virtu
Visionquest
Von Don
W&W
Wildstylez
Wilkinson
will.i.am
Zany
Zatox
Zeds Dead
Zomboy