Brisfest 2013

Saturday

Sunday

Alternative Tent

dBs World Music Tent

Greenfields Acoustic Garden

Jelli Records Roots Tent

Keglevich Cocktail Bar

Main Stage

Nandos Performing Arts tent

Neverlution Tent

Nokia Music Stage

Recreo Woc Stage

Remix Tent

Sound Clash Area

The Remix Youth Ensemble

Oober Alice

Cooper Jones

Clementines

Twin Falls

Empty Pools

ThisisDA

Dead Idle

The St Pierre Snake Invasion

Laura Mac

Caseca Trio

Dakar Audio Club

Edenheight

Eastpole Orchestra

Baila La Cumbia

Ají Pa’ Tí

AreaBoys present

Mankala Band

Jess Vincent

Dan Comley

Kiera Osment

Ethemia

Blind River Scare

Sweet Laredo

Louise Latham

Saskia Maxwell

Tony Barrett Powell

Ben Pang

C.A

Owl In The Sun

Wolfhound

Ant Noel & The Peabody Drakes

Von Bartha

The Barry Walsh Band

Lund Quartet

Daisy Chapman

Poppy Perezz

Jelli Collective

WILD

SAXON

Shapes vs. VIII.Y.P

Kurse

Breaksjunky

Shambarber vs. Piff

SE7EN DEADLY BREAKS

Ed209

Alfresco Disco DJs

Mr. Wolf DJ’s

Amanda Frescura Flamenco Company

Dance Station Dancers

Must Dash Vintage Troupe

Mundi Dance

Forestears

John E Vistic Experience

Dubbed Over

Land of the Giants

Dr. Meaker

Fenech-Soler

Toddla T Sound

Mr A.

Andy Langford Woods

Rebecca Tantony

Jeremy Toombs

Tim Vosper

Mark Olver and the best upcoming stand up

Les Rires du Pure Sauvage

Avril Sprockett

Circus, Cabaret & Aerial Show

Coochie Crunch Presents Bands and Burlesque

Pink Kitten Pole Dance & DJ Kids from Fridges

Neverlution DJs

Ayma

Dave Psyda

Mothers Against Noise presents

Michael J Rocks

Anorak

Amen-tal

L Tech & G Zus

Tech Itch

The DJ Producer

Tom Van Eker

Towers

Three Kings High

Cars On Fire

Pontaine

Icon Roller & Endo

DJ Cheeba

Passion Radio Takeover

The Kelly Twins

Nikill

Buggsy

Three Headed Beast

Ramson Badbonez & Twizzy (The Good, The Bad, The Ugly set)

Chester P (Task Force)

Kurtis Blow

10.45 Fabio & Grooverider

Technology Workshops

OTR

OTM

The Darwin Republic

Tidal Wars

Saona (Formally ‘In the Pacific’)

Makala Cheung

ForgetMeKnot

The Cadbury Sisters

Beyond Rivers

Casimir

Young Kato

Larsey

Future Dub Orchestra

Henry Heatwave

By The Rivers

The Dutty Inspectors

King Porter Stomp

Peng Sound vs. Freshly Baked

Jus Now ft. Serocee

Gemmy & Koast

Alternative Tent

dBs World Music Tent

Greenfields Acoustic Garden

Jelli Records Roots Tent

Keglevich Cocktail Bar

Main Stage

Nandos Performing Arts tent

Neverlution Tent

Nokia Music Stage

Recreo Woc Stage

Remix Tent

Sound Clash Area

Toadstool

Goldfish Don’t Bounce

Thorun

Reconcile

Culver

Tribazik

The Witches Drum

DJ Obaro

Edu Egito

Baraka

Amadou Diagne Band

Jama

DJ Belafonte’s funk show

Batch Gueye Band

RSVP Bhangra

Suzie Latham

Pete Taylor

Louise Latham Solo

The Beau Ties

Jim Jones

Elliot Hall & Repunzel

One Cat Broke

With Neil & I

Becky Elder

Clayton Blizzard

QJB and Paul Whitrow

Alex Taylor

I Am Horse

Boxcar Aldous Huxley

Bucucrasu

Afrikan Blues Connection

Bristol Freestyle 25 Collective

South Divide

The Short Life of Gracie

The Trish Brown Band

Boomshanka DJs

Laurent

B-roll

Shanti Celeste & Simpson

Waifs & Strays

Jamie Anderson vs. Thrilogy

KB & Airayd

GotSome

Factory Studios DJs

Rebelado Showgirls

RockthaBeats

Junior Elite & The Performers

TangoNote & Rosalind Moreno-Parra

George Ezra

The Boxettes

Bad For Lazarus

Yes Sir Boss

Spector

Primal Scream

Mr A & Leliah Jane King storytelling

Tom Sastry

Sarer Scotthorne

Gina

Carely Etherington dance

Mark Oliver and the best up and coming stand up

Les Rires Du Pure Sauvage

Avril Sprockett

Circus, Cabaret and Ariel show

Neverlution DJs

Sketch

Dj Osh-Kosh Feat. Mc Noia

Bashout Allstars

Spenghead

Jmandem

Satta Sounds (Pastaman & Bosslady)

Ghost

MDS

Locks

Isola Dusk

Oxygen Thief

Hello Lazarus

Embo

Cameron & Syntax

Lumen

Passion Radio Takeover

Dollar Bird

Fire Man Sam

Neek (Gorgon Sound)

DJ Dazee & Carasel

Zinc & Dynamite MC

The Nextmen

DJ EZ

Technology Workshops

DjRawww

Me, You & Thomas

Lexus P & Reemo (Skinteet)

A Holiday Rumour

Pine

GuMM

M.A.K

Let’s Kill Janice

OTM

Asteroid Boys

Tenz

Jah Lokko vs Massai Warrior

Evermoor Sound

Dub Boy & Tenja

Jashwha Moses Live

Headhunter

Kahn & Neek

Print options
Share this planner on:
Selection:
Automatic selection
Last.fm   (Top 250)
BBC Radio stations   (Top 1000)
Time period:
Genre tags
One or more tags, separated by commas.

The accuracy of this planner is Unknown.

10.45 Fabio & Grooverider
Afrikan Blues Connection
A Holiday Rumour
Ají Pa’ Tí
Alex Taylor
Alfresco Disco DJs
Amadou Diagne Band
Amanda Frescura Flamenco Company
Amen-tal
Andy Langford Woods
Anorak
Ant Noel & The Peabody Drakes
AreaBoys present
Asteroid Boys
Avril Sprockett
Ayma
B-roll
Bad For Lazarus
Baila La Cumbia
Baraka
Bashout Allstars
Batch Gueye Band
Becky Elder
Ben Pang
Beyond Rivers
Blind River Scare
Boomshanka DJs
Boxcar Aldous Huxley
Breaksjunky
Bristol Freestyle 25 Collective
Bucucrasu
Buggsy
By The Rivers
C.A
Cameron & Syntax
Carely Etherington dance
Cars On Fire
Caseca Trio
Casimir
Chester P (Task Force)
Circus, Cabaret & Aerial Show
Circus, Cabaret and Ariel show
Clayton Blizzard
Clementines
Coochie Crunch Presents Bands and Burlesque
Cooper Jones
Culver
Daisy Chapman
Dakar Audio Club
Dance Station Dancers
Dan Comley
Dave Psyda
Dead Idle
DJ Belafonte’s funk show
DJ Cheeba
DJ Dazee & Carasel
DJ EZ
DJ Obaro
Dj Osh-Kosh Feat. Mc Noia
DjRawww
Dollar Bird
Dr. Meaker
Dubbed Over
Dub Boy & Tenja
Eastpole Orchestra
Ed209
Edenheight
Edu Egito
Elliot Hall & Repunzel
Embo
Empty Pools
Ethemia
Evermoor Sound
Factory Studios DJs
Fenech-Soler
Fire Man Sam
Forestears
ForgetMeKnot
Future Dub Orchestra
Gemmy & Koast
George Ezra
Ghost
Gina
Goldfish Don’t Bounce
GotSome
GuMM
Headhunter
Hello Lazarus
Henry Heatwave
I Am Horse
Icon Roller & Endo
Isola Dusk
Jah Lokko vs Massai Warrior
Jama
Jamie Anderson vs. Thrilogy
Jashwha Moses Live
Jelli Collective
Jeremy Toombs
Jess Vincent
Jim Jones
Jmandem
John E Vistic Experience
Junior Elite & The Performers
Jus Now ft. Serocee
Kahn & Neek
KB & Airayd
Kiera Osment
King Porter Stomp
Kurse
Kurtis Blow
Land of the Giants
Larsey
Laura Mac
Laurent
Les Rires Du Pure Sauvage
Les Rires du Pure Sauvage
Let’s Kill Janice
Lexus P & Reemo (Skinteet)
Locks
Louise Latham
Louise Latham Solo
L Tech & G Zus
Lumen
Lund Quartet
M.A.K
Makala Cheung
Mankala Band
Mark Oliver and the best up and coming stand up
Mark Olver and the best upcoming stand up
MDS
Me, You & Thomas
Michael J Rocks
Mothers Against Noise presents
Mr. Wolf DJ’s
Mr A & Leliah Jane King storytelling
Mr A.
Mundi Dance
Must Dash Vintage Troupe
Neek (Gorgon Sound)
Neverlution DJs
Nikill
One Cat Broke
Oober Alice
OTM
OTR
Owl In The Sun
Oxygen Thief
Passion Radio Takeover
Peng Sound vs. Freshly Baked
Pete Taylor
Pine
Pink Kitten Pole Dance & DJ Kids from Fridges
Pontaine
Poppy Perezz
Primal Scream
QJB and Paul Whitrow
Ramson Badbonez & Twizzy (The Good, The Bad, The Ugly set)
Rebecca Tantony
Rebelado Showgirls
Reconcile
RockthaBeats
RSVP Bhangra
Saona (Formally ‘In the Pacific’)
Sarer Scotthorne
Saskia Maxwell
Satta Sounds (Pastaman & Bosslady)
SAXON
SE7EN DEADLY BREAKS
Shambarber vs. Piff
Shanti Celeste & Simpson
Shapes vs. VIII.Y.P
Sketch
South Divide
Spector
Spenghead
Suzie Latham
Sweet Laredo
TangoNote & Rosalind Moreno-Parra
Tech Itch
Technology Workshops
Tenz
The Barry Walsh Band
The Beau Ties
The Boxettes
The Cadbury Sisters
The Darwin Republic
The DJ Producer
The Dutty Inspectors
The Kelly Twins
The Nextmen
The Remix Youth Ensemble
The Short Life of Gracie
The St Pierre Snake Invasion
The Trish Brown Band
The Witches Drum
ThisisDA
Thorun
Three Headed Beast
Three Kings High
Tidal Wars
Tim Vosper
Toadstool
Toddla T Sound
Tom Sastry
Tom Van Eker
Tony Barrett Powell
Towers
Tribazik
Twin Falls
Von Bartha
Waifs & Strays
WILD
With Neil & I
Wolfhound
Yes Sir Boss
Young Kato
Zinc & Dynamite MC